ASUS Republic of Gamers ogłasza dostępność monitora Strix XG43UQ już w maju 2021 roku

Pierwszy na świecie gamingowy monitor wyposażony w port HDMI 2.1, z 43-calowym panelem 144Hz i technologią Display Stream Compression

GŁÓWNE CECHY
• Pierwszy na świecie gamingowy monitor z portem HDMI® 2.1, który umożliwia rozgrywkę w jakości 4K 120 Hz na najnowszej generacji konsolach oraz rozgrywkę w jakości 4K 144 Hz dzięki DisplayPort™ 1.4
• 43 calowy panel 4K z częstotliwością odświeżania nawet do 144 Hz wyposażony został w technologię AMD FreeSync™ Premium Pro oraz ASUS Extreme Low Motion Blur (ELMB)
• Technologia HDR z certyfikacją DisplayHDR™ 1000 oraz szeroką paletą barw 90% DCI P3, zapewnia najlepszą jakość rozgrywki

ASUS Republic of Gamers (ROG) ogłosiła dostępność pierwszego na świecie monitora wyposażonego w port HDMI® 2.1. Model Strix XG43UQ pojawi się na półkach sklepowych już w maju. Monitor ten został wyposażony w 43-calowy panel 4K z częstotliwością odświeżania nawet do 144 Hz i technologię Display Stream Compression (DSC). Port HDMI 2.1 umożliwia graczom rozgrywkę w jakości 4K 120 Hz na konsolach najnowszej generacji. Dodatkowo wykorzystanie technologii AMD FreeSync™ Premium Pro w połączeniu ASUS Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB Sync) zapewni doskonale płynny obraz. Strix XG43UQ posiada matrycę o maksymalnej jasności 1000 nits – to prawie 3 razy więcej niż telewizory OLED .

Obudowa monitora ma dwukolorowe, czarno-białe wykończenie z całkowicie białą tylną pokrywą i jest wyposażony w technologię oświetlenia Aura Sync, która zapewnia zsynchronizowane efekty świetlne z innymi komponentami i urządzeniami peryferyjnymi obsługującymi technologię Aura.

Gładki i realistyczny obraz
43-calowy Strix XG43UQ jest wyposażony w panel 144 Hz, 4K (3840 x 2160) i technologię AMD FreeSync Premium Pro, która zapewnia superpłynny obraz z prędkością do 144 klatek na sekundę. Jest również wyposażony w ASUS ELMB Sync, który umożliwia jednoczesną pracę technologii ELMB i zmiennej częstotliwości odświeżania, w celu wyeliminowania efektu zjawy i efektu „rozrywania” ekranu, zapewniając ostre efekty wizualne w grach z dużą liczbą klatek na sekundę.
Ponadto technologia High Dynamic Range z certyfikatem DisplayHDR ™ 1000 i profesjonalną gamą kolorów 90% DCI P3 zapewni wyjątkowy kontrast i kolory dla realistycznych obrazów.
Nowa generacja dzięki HDMI 2.1
Oprócz oferowania niesamowitych gier w jakości 4K 120 Hz na najnowszych konsolach, za pośrednictwem HDMI 2.1, Strix XG43UQ zawiera tryb Auto Low-Latency, który zmniejsza opóźnienia wejściowe, co najmniej o połowę mniejsze niż telewizory 4K. Posiada również technologię zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR), która zmniejsza „zrywanie” i zacinanie się klatek, a także wykorzystuje technologię kompresji strumienia wyświetlacza, do przesyłania wideo w ultra wysokiej rozdzielczości, przez pojedynczy szybki interfejs bez zauważalnej utraty jakości wideo.

Panel przeciwodblaskowy i bogate opcje łączności
Panel przeciwodblaskowy ułatwia zobaczenie, co jest na ekranie w jasnym otoczeniu, zapewniając lepsze wrażenia podczas oglądania filmów lub grania w gry. Strix XG43UQ zawiera szereg opcji połączeń, takich jak USB 3.0, HDMI 2.1 i 2.0, DisplayPort 1.4, wejście audio i gniazdo słuchawkowe. Posiada również dołączony pilot zdalnego sterowania, który umożliwia użytkownikom łatwe dostosowywanie ustawień wyświetlania.

DOSTĘPNOŚĆ
ROG Strix XG43UQ będzie dostępny w sprzedaży w Polsce już w maju 2021 roku w sugerowanej cenie 6899 PLN.

Źródło: Informacja prasowa