ASUS przedstawia nową generację mobilnego monitora MB169C+

ASUS wprowadza na rynek nowy monitor MB169C+. Jest to pierwszy na świecie dodatkowy wyświetlacz wyposażony w łącze USB typu C, który jest kompatybilny z najnowszymi wiodącymi w branży laptopami i urządzeniami. Ten model posiada wyjątkowo smukły profil o grubości 8,5 mm i waży jedynie 0,8 kg, co czyni go najlżejszym na świecie 15,6-calowym wyświetlaczem dodatkowym. MB169C+ posiada panel Full HD o szerokim kącie widzenia, z technologią IPS (in-plane switching). Został też wyposażony w technologie ASUS Ultra-Low Blue Light i QuickFit Virtual Scale.

Jeden kabel USB typu C do zasilania i transmisji wideo

MB169C+ to pierwszy na świecie 15,6-calowy przenośny wyświetlacz dodatkowy, który korzysta ze złącza USB typu C zarówno do zasilania, jak i transmisji obrazu. Pozwala to ograniczyć liczbę potrzebnych kabli i utrzymać w ładzie przestrzeń roboczą. Symetryczne złącze USB typu C ułatwia podłączanie urządzeń, w efekcie czego użytkownicy unikną sytuacji nieprawidłowego wpięcia i potencjalnego uszkodzenia kabla lub złącza.

Dwa wyświetlacze zapewniają pełną produktywność nawet w podróży

MB169C+ został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy są mobilni – waży jedynie 800 g i posiada wyjątkowo smukły, 8,5-milimetrowy profil. Jest kompatybilny z systemem Windows 10 i Mac OS, bez konieczności instalacji sterowników. Posiada panel IPS Full HD, który oferuje wyjątkową rozdzielczość obrazu 1920 x 1080. Panel zapewnia również precyzyjne odwzorowanie kolorów i szeroki kąt widzenia, co pozwala uniknąć zmiany kolorów podczas oglądania obrazu pod różnymi kątami. MB169C+ idealnie sprawdza się jako dodatkowy wyświetlacz, podnosząc efektywność pracy użytkownika. Do zestawu dołączony jest ASUS Smart Case – ochronny futerał, który może również służyć jako regulowana podstawka.

Autorskie technologie Ultra Low Blue Light oraz QuickFit Virtual Scale

MB169C+ posiada autorskie technologie ASUS, które zwiększają komfort użytkownika i pomagają zadbać o jego zdrowie. Technologia ASUS Ultra-Low Blue Light redukuje emisję niebieskiego światła nawet o 70% poprzez wybór jednego z czterech filtrów, które chronią wzrok użytkownika. Natomiast ASUS QuickFit Virtual Scale pozwala szybko i wygodnie nałożyć na ekran podziałkę, reprezentującą rzeczywiste rozmiary dokumentów i zdjęć. Dzięki temu przed wydrukiem użytkownik może upewnić się jak będą faktycznie wyglądały.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

ASUS MB169C+ jest dostępny na Polskim rynku w sugerowanej cenie 999,00 zł

SPECYFIKACJA[1]

ASUS MB169C+

Rozmiar panelu (przekątna) 15,6-calowy (39,6 cm)W (16:9)
Obszar wyświetlania (HxV) 344,16 x 193,59 mm
Tylne podświetlenie panelu/typ WLED/IPS
Natywna rozdzielczość 1920×1080
Rozstaw pikseli 0,179 mm
Maksymalna jasność 220cd/m²
Współczynnik kontrastu (max.) 700:1
ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) 100,000,000:1
Czas reakcji 5 ms
Porty wejścia/wyjścia USB typu C
Wymiary Z podstawką: 379 x 236 x 8,5 mm

Wymiary opakowania: 435 x 297 x 57 mm

Waga Waga netto (szacowana): 0,8 kg

Waga brutto (szacowana): 2,0 kg

Akcesoria Kabel USB typu C

Podręcznik szybkiej instalacji

ASUS Smart Case

Funkcje Technologia Ultra Low Blue Light, QuickFit Virtual Scale
Kompatybilne urządzenia Notebook ASUS G752 (17,3 cala)

Notebook ASUS UX501VW (15,6 cala)

Płyta główna ASUS Maximus VIII Extreme

Płyta główna ASUS Z170-Premium

Apple MacBook (12 cali)

Chromebook Pixel (12,85 cala)

 

[1] Specyfikacja, zawartość i dostępność produktu mogą być zmienione bez uprzedniej informacji i mogą różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może zależeć od używanych aplikacji, ich wykorzystania, środowiska roboczego i innych czynników. Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie http://www.asus.com.

Źródło: Informacja prasowa