ARCHOS rozszerza ofertę pojazdów elektrycznych. Trzy nowości na IFA 2017

ARCHOS, francuski producent urządzeń mobilnych, zaprezentuje na targach IFA 2017 w Berlinie trzy nowe pojazdy elektryczne z serii Urban Mobility. Listę otwiera wyposażony w większe koła hoverboard nowej generacji. W ofercie znajdą się również dedykowane dla młodzieży elektryczne: hulajnoga i deskorolka.

ARCHOS Hoverboard XL
Nowość w ofercie elektrycznych pojazdów ARCHOS – sprytny Hoverboard XL z kołami o większej średnicy, umożliwiającymi komfortowe poruszanie się po nie zawsze idealnie utrzymanych miejskich chodnikach. Dzięki udźwigowi do 120 kg i maksymalnej prędkości 12 km/h, pojazd świetnie sprawdzi się jako indywidualny środek transportu na krótkich dystansach. Wyposażony w żyroskop oraz bezprzewodowe głośniki, może być równie dobrze narzędziem jak i służyć do rozrywki. Dwa silniki o mocy 250 W zapewniają dobrą mobilność i możliwości manewru nawet w trudniejszym terenie. Na jednym ładowaniu pojazd może pokonać dystans do 15 km.

Cena sugerowana ARCHOS Hoverboard XL to 1 199 PLN.

ARCHOS Bolt Junior
Ten mniejszy i lżejszy wariant zaprezentowanej w tym roku hulajnogi ARCHOS Bolt, stworzony został z myślą o dzieciach w wieku szkolnym oraz młodzieży. Hulajnoga Bolt Junior ma podwójny system hamowania – dodatkowo wspomagany silnikiem elektrycznym oraz kolumnę kierownicy z regulowaną wysokością. Urządzenie waży zaledwie 6,5 kg, osiąga prędkość 14 km/h i na jednym ładowaniu może pokonać dystans od 5 do 7 km. Jego udźwig maksymalny to 80 kg.

ARCHOS Bolt Junior

Hulajnoga ARCHOS Bolt Junior będzie kosztować 899 PLN.

ARCHOS SK8
Najprawdziwsza deskorolka w klasycznym stylu, wykonana z drzewa klonowego i… wspomagana dodatkowo elektrycznym silnikiem o mocy 150 W. Pojazd waży 6,5 kg i sam może udźwignąć do 80 kg, a jego długość wynosi 75 cm. Maksymalna prędkość osiągana przez ARCHOS SK8 to 15 km/h. Moc silnika przenoszona jest na tylną oś deskorolki, a do sterowania nią służy bezprzewodowy pilot trzymany w dłoni. ARCHOS SK8 pokona na jednym ładowaniu od 5 do 10 km.

ARCHOS SK8

Deskorolka ARCHOS SK8 dostępna będzie w sugerowanej cenie 749 PLN.

Pojazdy elektryczne szansą na płynniejszy ruch w mieście
Pojazdy elektryczne to cicha, wygodna i przyjazna dla środowiska alternatywa komunikacyjna dla mieszkańców dużych miast, którzy na co dzień muszą walczyć z wszechobecnymi korkami. W europejskich metropoliach mieszkańcy spędzają średnio ok. 2 godzin, podróżując głównie pomiędzy miejscem zamieszkania, a swoją pracą.
Badania sondażowe przeprowadzone w kwietniu 2017 roku przez Boston Consulting Group& Ipsos na próbce 10018 mieszkańców europejskich metropolii wskazują, że 58% ankietowanych osób jest niezadowolona z płynności ruchu w ich mieście. 77% ma nadzieję, że innowacje w zakresie transportu – również pojazdy elektryczne – będą miały w najbliższych latach pozytywny wpływ na ich komfort życia.

Wszystkie nowe elektryczne pojazdy z serii Urban Mobility będzie można zobaczyć w dniach 1-6 września, na stoisku firmy ARCHOS (hala 25 – 209), na targach IFA 20167 w Berlinie. Zadebiutują na rynku europejskim już we wrześniu, za wyjątkiem hulajnogi Bolt Junior, która do sprzedaży trafi w listopadzie.

Źródło: informacja prasowa.