5 argumentów, dla których powinieneś kupić odkurzacz pionowy VAX

Odkurzacze pionowe szczególną popularnością cieszą się na zachodzie, jednak i u nas zaczęto doceniać korzyści płynące z zakupu takiego sprzętu, przez co urządzenia tego typu zaczęły pojawiać się w ofertach producentów skierowanych na rynek europejski. Poniżej przedstawiamy 5 argumentów, dla których warto rozważyć zakup takiego odkurzacza.

  1. Precyzyjne i wygodne odkurzanie

W przeciwieństwie do tradycyjnego odkurzacza poziomego nie ciągniesz za sobą ciężkiego urządzenia, więc odkurza Ci się wygodniej. Z łatwością dotrzesz do zakamarków, problemem nie będą również schody.

Ponadto odkurzacze VAX Air Cordless posiadają wbudowany akumulator, dzięki któremu stajesz się niezależny od gniazdka elektrycznego.

Odkurzacze pionowe firmy VAX, lidera rynku pielęgnacji podłóg w Wielkiej Brytanii, wyróżniają się zastosowaniem najwyższej jakości akumulatorów stosowanych w elektronarzędziach wiodących na świecie firm: Milwaukee, AEG i RYOBI.

Dzięki temu, czas ładowania baterii wynosi zaledwie 2,5 godziny, a czas pracy, w zależności od powierzchni, wynosi:

  • 30 minut (dywany)
  • 60 minut (panele, gres)
  • 40 minut (wykładziny)

image00_big

  1. Wbudowana elektroszczotka

Odkurzacze firmy VAX  mają  wbudowaną elektroszczotkę, która jest szczególnie przydatna dla posiadaczy zwierząt domowych. Jest to napędzany silnikiem elektrycznym obrotowy wałek przeznaczony do odkurzania dywanów i wykładzin. Dzięki elektrycznemu napędowi szczotki obrotowej cała siła ssania używana jest na zbieranie kurzu. Elektroszczotkę można włączać lub wyłączać  – w zależności od potrzeb.

  1. Technologia cyklonowa i brak worków

Odkurzacze pionowe to w zdecydowanej większości odkurzacze bezworkowe. W urządzeniach firmy VAX zastosowano technologię cyklonu, a oznacza to, że takie odkurzacze zamiast worka mają specjalną komorę, do której zasysane jest powietrze, a następnie wprowadzane w ruch wirowy (stąd też nazwa cyklon) – wszystko po to, aby efektywnie oddzielić zanieczyszczenia, które gromadzą się w pojemniku. Odkurzacz wyposażony w taką technologię nie traci siły ssania wraz z zapełnianiem się pojemnika.

  1. Kompaktowe rozmiary

Złożony odkurzacz pionowy zajmuje bardzo mało miejsca. Waga takiego urządzenia wynosi, w zależności od modelu, od 3,4 kg do 5,1 kg (odkurzacze VAX) – odkurzanie schodów i pięter nie będzie już problemem.

 image01_big

  1. Konstrukcja typu 2w1

VAX w ofercie posiada odkurzacze pionowe, w których można odczepić zespół cylindra tworząc w ten sposób mały odkurzacz do sprzątania zakamarków.

Źródło: Informacja prasowa.