Vordon CP 2IN1 – test taniej kamerki z czujnikiem cofania

Firma Vordon producent elektroniki samochodowej a także telefonów, projektorów czy sprzętu audio udostępniła nam do testów kamerę z czujnikiem cofania Vordon CP 2IN1.

Urządzenie dotarło do nas zapakowane w tekturowe opakowanie. Części w jego środku zostały zgrabnie zapakowanie.

Zawartość opakowania:
– czujnik cofania z kamerą,
– mini głośnik (brzęczyk),
– kabel zasilający kamerę,
– 6 metrowy kabel do połączenia czujnika z urządzeniem multimedialnym (Kabel RCA męski)
– dystanse, śrubki montażowe
– mini instrukcja obsługi

Vordon_CP_2IN1_2

Montaż Vordon CP 2IN1

Urządzenie jest bardzo proste w montażu dla osób mających jako takie obycie z podłączaniem sprzętu elektronicznego. Niestety instrukcja dołączona do zestawu niewiele nam podpowie. Na początek musimy znaleźć przewód odpowiadający za zasilanie świateł wstecznych w momencie wbicia biegu wstecznego. Dodatkowo musimy znaleźć miejsce na karoserii samochodu gdzie będziemy mogli podpiąć drugi przewód służący za uziemienie. Po podłączeniu przewodów podpinamy przewód zasilający do gniazda zasilającego kamery. Następnie przewód (RCA) wychodzący z kamery doprowadzamy do urządzenia multimedialnego na którym będziemy widzieć obraz z kamery. Do czujnika cofania podpinamy także mini głośnik, który będzie sygnalizował zbliżanie się samochodu do przeszkody. Przed zakupem należy upewnić się czy nasza nawigacja, radio lub inne urządzenie wyświetlające obraz posiada wejście AV.

Vordon_CP_2IN1_3

W ramach testu jako urządzenie wyświetlające obraz użyłem przenośnego odtwarzacza DVD Vordon Portable 8,2″, potrzebna była do tego przejściówka z czincza na jacka, która nie jest dołączona do zestawu. Przed przykręceniem na stałe urządzenia Vordon należy upewnić się czy dobraliśmy odpowiednie dystanse ustalające stopień pochylenia kamery.

Vordon_CP_2IN1_5

Zły dystans spowoduje wyświetlenie linii pomocniczych pod nieodpowiednim kontem, jak i może spowodować podanie błędnej informacji o odległość samochodu od przeszkody.

Test

Czujnik cofania Vordon CP 2IN1 w czasie testów spisał się bardzo dobrze. Szerokie pole widzenia pozwala sprawnie parkować w zatłoczonych uliczkach w mieście jak u na parkingu pod blokiem lub galeria handlową. Obraz jest wyświetlany bez opóźnień w zadowalającej jakości. Musimy pamiętać że kamera nie ma na celu nagrywania, a jedynie ma nam pomóc w bezpiecznym zaparkowaniu pojazdu. Pomiar odległości samochodu do przeszkody wskazuje zbliżone wartości.

Vordon_CP_2IN1_4

Duże natężenia dźwięku głośniczka skłania do montażu go w bagażniku. Kamera jest wodoodporna i wstrząsoodporna, dzięki czemu nie musimy martwić się o jej trwałość. Kamera dobrze radzi sobie także w nocy, gdy dysponujemy jedynie oświetleniem ze światła wstecznego.

Jeśli nasze auto wyposażone jest w wideorejestrator, możemy podłączyć do niego Vordon CP2IN1 i nagrywać obraz z jazdy także za naszym autem.

Vordon_CP_2IN1_6

Podsumowanie

Czujnik cofania Vordon CP 2IN1 mogę polecić zarówno świeżo upieczonym, jak i doświadczonym kierowcom. Nie jest skomplikowany w montażu, a znacząco wpływa na bezpieczeństwo podczas cofania. Cena jest bardzo atrakcyjna, zważywszy, że kamerkę zamontujemy sami i ominą nas koszty montażu często przewyższające koszt zakupu urządzenia.

Cena
119 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

vordon-logo