Test wyjątkowo małego gryzonia – Genius Micro Traveler 9000R

Otrzymaliśmy do testów specjalnie zaprojektowaną do zastosowań mobilnych mysz firmy Genius model Micro Traveler 9000R. Mysz jest wyjątkowo małych rozmiarów. Czy ten model warto nabyć? Czy potencjalny użytkownik będzie zadowolony z tego modelu gryzonia? Postaramy się odpowiedzieć na te postawione wyżej pytania w niżej opisanej recenzji.

genius_mysz1.jpgUrządzenie dotarło do nas w przezroczystym opakowaniu. Jeszcze przed zakupem jesteśmy w stanie podglądnąć zawartość opakowania. Micro Traveler 9000R dostępna jest w kolorze białym, jasno zielonym, czarno-różowym oraz czarno-turkusowym. My do testów otrzymaliśmy mysz w kolorystyce czarno-różowej. Wewnątrz opakowania znajdziemy mysz, instrukcję, kabel do ładowania akumulatora i odbiornik USB. Odbiornik jest tak mały, że po podłączeniu go do portu USB zapominamy, że w ogóle tam jest.

Rodzaj urządzenia Mysz
Odbiornik bezprzewodowy Odbiornik bezprzewodowy USB
Orientacja Prawo i leworęczna
Szerokość 4.8 cm
Głębokość 6.8 cm
Wysokość 3.1 cm
Waga 38 g
Kolor biały, jasno zielony, czarno-różowy, czarno-turkusowy
Sposób podłączenia Bezprzewodowa
Interfejs 2.4 GHz
Technologia wykrywania ruchu Optyczna
Ilość przycisków 3
Zakres ruchu 1200 dpi
Cechy Wskaźnik poziomu baterii, odbiornik Pico, wielokrotnego ładowania, Stick-N-Go mount
Interfejsy 1 x USB – 4-pin USB typ A
Akcesoria w zestawie 2 Stick-N-Go mounts, kabel micro-USB
Technologia Litowo-polimerowa
Pojemność 240 mAh
Wymagany system operacyjny Apple MacOS X 10.4 lub wyższy, Microsoft Windows Vista / XP, Windows 8

W całości urządzenie wykonane zostało z tworzywa sztucznego. Waży zaledwie 38 gram i mierzy 68x48x31 mm. Jest wyjątkowo małe, ale dobrze spełnia swoje funkcje. Na górze mysz posiada dwa przyciski, scroll oraz diodę która informuje o stanie naładowania akumulatora. Boki wykonano z gumy dzięki czemu dłoń nie ślizga się po tych miejscach. Na spodzie urządzenia mamy umieszczony przełącznik ON/OFF, dzięki czemu możemy urządzenie wyłączyć jeśli z niego nie korzystamy. Znajdziemy tu też miejsce na nanoodbiornik, który możemy schować, gdy przenosimy urządzenie z miejsca na miejsce.

genius_mysz2.jpgGryzoń Genius używa małej mocy czujnika podczerwieni ze stałą rozdzielczością 1200 DPI. Micro Traveler 9000R wykorzystuje technologię połączenia 2,4 GHz, która umożliwia zasięg do dziesięciu metrów. Zasilana jest przez baterię litowo-polimerową 240mAh, która ma maksymalną żywotność do siedmiu dni. Ładowanie akumulatora odbywa się za pomocą dostarczonego kabla USB o długości prawie jednego metra. Urządzenie działa na wielu powierzchniach: blat, biurko czy nawet chropowaty parapet.

genius_mysz5.jpgMicro Traveler 9000R jest tak mała, że bez problemu zmieści się w torebce, plecaku czy nawet kieszeni. Bardzo dobrze sprawdza się zarówno u osób prawo jak i leworęcznych. Zdecydowanie lepiej leży u użytkowników mających małe dłonie. Osoby mające dłonie większe mogą mieć problem w trakcie korzystania z urządzenia, gdyż może ono być dla nich po prostu za małe i nieporęczne.Ze względu na swoje kompaktowe wymiary, gryzoń jest wręcz idealny dla osób podróżujących służbowo. Do codziennego użytku, zalecamy jednak używanie większej myszy bezprzewodowej.

genius_mysz3.jpgDla mobilnych urządzeń Genius Micro Traveler 9000R jest wręcz idealny. Niewielka mysz która zmieści się nawet w kieszeni to zdecydowany plus np w podróży. Dobre wykonanie, akumulator który nie wymaga częstego ładowania to atuty które przemawiają za kupnem myszy.

Nie polecamy myszki do codziennego użytku zwłaszcza osobom z większymi dłońmi, gdyż nie będzie im się pracowało komfortowo przy użyciu tego urządzenia.
 
Cena : od 105 zł
ocena8wujekpoleca