Test transmitera samochodowego ART FM-01F

Firma ART udostępniła nam do testów transmiter samochodowy FM-01F. Na rynku mamy mnóstwo produktów tego typu, jak sprawdza się ART FM-01F ? Zapraszam do testu.

transmiter_art_fm-01f_4
Specyfikacja

– Transmiter odtwarza i przesyła muzykę lub pliki audio w formacie MP3/WMA do radia samochodowego.
– Odtwarza pliki MP3/WMA bezpośrednio z karty SD/MMC (maksymalnie 32GB, nie dołączona do zestawu) lub Pendrive’a (maksymalnie 32GB, nie dołączony do zestawu) lub z jakiegokolwiek innego odtwarzacza audio poprzez dołączony do zestawu przewód audio.
– Umożliwia ustawienie 204 stacji radiowych w zakresie częstotliwości od 87,6 MHz do 107,9 MHz.
– Obsługa funkcji folderów: można zapisać pliki muzyczne w różnych folderach na karcie pamięci, a następnie wybrać folder, z którego odtwarzamy pliki.
– Pętla 4 trybów: Wszystko, Losowo, Jeden, Folder.
– Duży wyświetlacz LCD pokazuje częstotliwość.
– Zasilanie poprzez gniazdo zapalniczki samochodowej 12/24V.
– W zestawie pilot zdalnego sterowania na podczerwień.
– Gwarancja 24 miesiące.

transmiter_art_fm-01f_5

Opis

Transmiter ART FM-01F zapakowany jest w plastikowe, przeźroczyste opakowanie. W środku poza transmiterem znajdziemy pilot zdalnego sterowania, instrukcję obsługi, przewód audio i zapasowy bezpiecznik.
Transmiter podłączamy do gniazda zapalniczki. Przy jego pomocy możemy odtwarzać muzykę w formatach MP3 i WMA. Produkt nie posiada wbudowanej pamięci, odtwarzanie więc musi się odbywać z nośnika zewnętrznego. Mamy tutaj do wyboru karty pamięci SD lub MMC, pendrive lub inny odtwarzacz czy też telefon podłączony za pomocą przewodu audio z końcówką jack 3,5mm.

transmiter_art_fm-01f_8
Samo urządzenie jest koloru czarnego z niebieskim obramowaniem. Panel frontowy składa się z ekranu LCD 1,4″, pod nim znajduje się logo producenta, oraz z czterech przycisków umieszczonych po jednym z każdej strony wyświetlacza.
Od góry mamy przycisk „CH” po jego kliknięciu możemy lewym i prawym przyciskiem zmieniać częstotliwość nadawania w skokach co 0,1 MHz.
Przyciski z lewej i z prawej strony przy pojedynczym klikaniu służą do zmiany utworu na poprzedni/następny. Jeśli przytrzymamy przycisk dłużej możemy podgłaszać bądź przyciszać muzykę.
Dolny przycisk służy do pauzowania i wznawiania odtwarzania utworów.

transmiter_art_fm-01f_9
Z tyłu transmitera umieszczono gniazdo kart SD/MMC oraz gniazdo USB, do którego możemy podłączyć pendrive’a. Po prawej stronie transmitera umieszczono gniazdo audio in, do którego możemy podłączyć zewnętrzne urządzenie audio.

transmiter_art_fm-01f_10
Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Podłączamy transmiter do gniazda zapalniczki, ustawiamy częstotliwość nadawania, w naszym radiu samochodowym ustawiamy tą samą częstotliwość odbioru i już możemy słuchać muzyki przekazywanej z transmitera. Trochę brakuje możliwości przełączania folderów przy pomocy przycisków na urządzeniu, funkcja ta została umieszczona wyłącznie na pilocie.

transmiter_art_fm-01f_6

transmiter_art_fm-01f_7

Co jeszcze umożliwia nam pilot? Przy jego pomocy możemy ustawić częstotliwość nadawania (przyciski „CH-„, „CH”, „CH+”), zmieniać utwory następny/poprzedni, pauzować i wznawiać odtwarzanie, podgłaszać i przyciszać muzykę, mamy także przycisk EQ odpowiadający za equalizer, przy jego pomocy możemy zmieniać barwę dźwięku. Przyciski „Folder-„, „Folder+” służą do przełączania się pomiędzy folderami. Mamy także przyciski numeryczne od 0 do 9, przy ich pomocy możemy wstukać numer utworu, który chcemy odtwarzać. Pilot daje nam więc dużo więcej możliwości niż przyciski na transmiterze.
Dodatkowo przy pomocy przycisku „CH” na transmiterze możemy ustawić jasność wyświetlacza, natomiast przy pomocy przycisku play/pauza możemy ustawić tryb zapętlenia odtwarzanych utworów. Mamy do wyboru 4 takie tryby: powtarzanie wszystkiego, odtwarzanie losowe utworów, powtarzanie pojedynczego utworu lub też powtarzanie wybranego folderu.

transmiter_art_fm-01f_2

transmiter_art_fm-01f_1

transmiter_art_fm-01f_3

To praktycznie wszystko co oferuje nam transmiter ART FM-01F. Jak sprawdza się w użytkowaniu? Bardzo dobrze. Sygnał jest mocny i niewrażliwy na zakłócenia. Dźwięk przekazywany przez transmiter jest czysty i bez zakłóceń, basy są mocne. Jakość sygnału nie odbiega od radiowego, czy też odtwarzanego z CD. Obsługa nie nastręcza problemów, prostota pozwala na szybkie opanowanie wszystkich dostępnych funkcji. Transmiter mocno trzyma się w gnieździe zapalniczki i nawet na naszych dziurawych drogach nie przerywa odtwarzania.

transmiter_art_fm-01f_11

Podsumowanie

ART FM-01F to prosty solidny transmiter. Nie znajdziemy w nim wielkiego wyświetlacza i bajerów. Mamy za to dobrze wykonany solidny produkt, którego obsługa jest banalna, a który oferuje mocny stabilny sygnał i bardzo dobrą jakość dźwięku. Jego niewątpliwą zaletą jest także cena. Szukasz dobrego taniego transmitera? Art FM-01F jest dla Ciebie.

Cena
Od 37 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca