Test nowego trymera Wahl – Lithium Ion

W moje ręce trafił nowy trymer znanego producenta Wahl. Model Lithium Ion to 17-to częściowy zestaw, za pomocą którego kompleksowo zaopiekujemy się naszym zarostem. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

 • Czas działania 180 minut
 • Czas ładowania 60 minut
 • Funkcja Quick Charge
 • Precyzyjne ostrza
 • Zakres długości strzyżenia 0,6 – 13mm
 • Wykonanie ostrzy stal nierdzewna
 • Kolor srebrno czarny

Zawartość zestawu

 • Trymer Wahl Lithium Ion
 • 6 nakładek grzebieniowych
 • 1 nakładka regulowana
 • Nasadka do wycinania włosów w nosie i uszach
 • Nasadka typu T
 • Nasadka goląca
 • Grzebień
 • Zestaw czyszczący
 • Podstawka
 • Zasilacz
 • Instrukcja obsługi

WahlLithiumIon9854_2

Trymer Wahl Lithium Ion zapakowany został w pudełko z tworzywa sztucznego, część jest przeźroczysta, dzięki czemu widać trymer, oraz nasadki. Po wypakowaniu wszystkiego ze środka, okazuje się, że zestaw jest bogaty. Poza trymerem w pudełku znajdują się nakładki, nasadki, podstawka, grzebień, zasilacz, zestaw czyszczący i instrukcja obsługi.

WahlLithiumIon9854_3

Obudowa Wahl Lithium Ion wykonana została z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Część którą trzymamy w ręce wykonano z grubej, czarnej gumy. Guma jest przyjemna w dotyku i przeciwdziała ślizganiu się urządzenia w dłoni. Na górze umieszczono duży, plastikowy przełącznik w kształcie tarczy rycerskiej, przy jego pomocy włączamy i wyłączamy urządzenie.

WahlLithiumIon9854_10

WahlLithiumIon9854_13

Zakończenie maszynki wykonane zostało z twardego, czarnego tworzywa, znajduje się w nim otwór na wtyk ładowarki.

WahlLithiumIon9854_11

WahlLithiumIon9854_12

Przód trymera jest dwuczęściowy, część górna jest wykonana z chromowanego, lekkiego tworzywa z wygrawerowanym logiem producenta, natomiast dolna część zrobiona jest z czarnego, bardzo twardego i solidnego tworzywa sztucznego. I właśnie ta dolna część odpowiada za trzymanie nasadek.

Nasadki mają plastikowe mocowania, za to ostrza wykonane zostały ze stali nierdzewnej.

Wahl Lithium Ion jest bardzo dobrze wykonany, a wszystkie elementy zostały idealnie spasowane. Solidność urządzenia nie pozostawia wątpliwości, mamy do czynienia z porządnym sprzętem, który ma służyć lata.

WahlLithiumIon9854_5

Producent do dyspozycji oddaje nam cztery nasadki.

1. Nasadka tnąca – to podstawowa nakładka, za pomocą której możemy ścinać brodę, wąsy, a także włosy. Nie ma też przeciwwskazań by z jej pomocą nie ścinać owłosienia wszędzie gdzie nam to potrzebne. Do nasadki możemy przypiąć trzy nakładki grzebieniowe o różnej długości strzyżenia: 1,5mm , 3mm i 4,5mm. Dzięki nakładkom włosy są równo prowadzone pod ostrze, co przekłada się na równe i dokładne ścinanie. W zestawie znajduje się także nakładka regulowana w sześciostopniowej skali od 1,5mm do 13mm. Pozwala ona na ścinanie zarówno zarostu, jak i włosów na głowie.

WahlLithiumIon9854_8

WahlLithiumIon9854_9

2. Nasadka typu T – to szersza wersja nasadki tnącej, dzięki niej możemy ścinać większą powierzchnię, a tym samym przyspieszyć proces cięcia. Przydaje się również do modelowania, przy dłuższych prostych. W zestawie znajdziemy trzy nakładki, które możemy zakładać na nasadkę: 3mm, 6mm i 10mm.

WahlLithiumIon9854_7

3. Nasadka do ścinania włosów w nosie i uszach – wyposażona jest w bardzo wąskie ostrze, dzięki czemu mieści się w otwory uszne i do dziurek w nosie. Z jego pomocą bez problemu przytniemy owłosienie w tych miejscach. Nasadka przyda się też niewątpliwie podczas modelowania, w wąskich miejscach, gdzie wymagana jest duża precyzja.

WahlLithiumIon9854_6

4. Nasadka do golenia – jak sama nazwa wskazuje służy do golenia. Nasadka składa się z dwóch ostrzy i folii tnącej. Goli równie dobrze co duże golarki, z powodu wąskiej powierzchni golenia, czynność ta zajmuje po prostu więcej czasu. Po ogoleniu skóra jest gładka jak pupa bobasa. Nasadkę możemy rozłożyć przyciskając dwa okrągłe, wystające po bokach bolce. Po rozłożeniu można wyczyścić wnętrze golarki.

WahlLithiumIon9854_14

Nasadki zmienia się w bardzo prosty sposób. Należy odciągnąć górną krawędź ostrza od korpusu. Nasadka odskoczy i ujrzymy wnętrze trymera. Aby założyć nasadkę, należy dopasować tylny zaczep głowicy nasadki do wgłębienia na wewnętrznej krawędzi trymera i dopchnąć górną część ostrza. Nasadka zatrzaśnie się i będzie zachowywać stabilną pozycję.

WahlLithiumIon9854_16

Wahl Lithium Ion włączamy przesuwając włącznik do przodu. Trymer pracuje głośno, ale nie na tyle, by było to uciążliwe. Cięcie odbywa się szybko i dokładnie. Trymer spokojnie radzi sobie zarówno z gęstym jak i rzadkim zarostem. Pomocne są nakładki grzebieniowe, które pozwalają ścinać jednocześnie czesząc brodę.

WahlLithiumIon9854_15

To co bardzo podoba mi się w produktach Wahl’a i nie inaczej jest w przypadku trymera Lithium Ion, to instrukcja obsługi. Warto się z nią zapoznać. Producent opisuje dokładnie w jaki sposób strzyc, przycinać i golić poszczególne części ciała. Opisuje nie tylko przycinanie brody i włosów, ale także ścinanie włosów na brzuchu, klatce piersiowej, nogach i ramionach. Jeśli to Wasz pierwszy trymer informacje te będą bardzo pomocne, jeśli nie to i tak warto się z nimi zapoznać, a nóż dowiecie się czegoś nowego.

WahlLithiumIon9854_17

Aby długo i bezawaryjnie korzystać z urządzenia, należy dbać o jego czystość. Trymera nie należy moczyć, czyszczenie powinno odbywać się na sucho, przy pomocy dołączonej szczoteczki. Producent zaleca, by ostrza smarować olejem raz na miesiąc. W tym celu należy włączyć trymer i nałożyć na ostrza dwie krople oleju. Po naoliwieniu nadmiar oleju usuwamy suchą szmatką. Nie należy smarować mechanizmu silnika, jest on trwale nasmarowany.

WahlLithiumIon9854_18

Czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora wynosi trzy godziny. To długo, ładować więc urządzenia nie będziemy często, chyba że użytkownik ma bujny zarost na całym ciele. Nawet wtedy jednak nie ma się czym przejmować, ponieważ naładowanie akumulatora do pełna trwa godzinę. Jeśli trymer rozładuje się w trakcie pracy, a nam się spieszy, to także nie ma problemu. Wystarczy podłączyć Wahl Lithium Ion na minutę do ładowarki, by móc używać urządzenia przez kolejne trzy minuty. Wszystko dzięki systemowi Qiuck Charge, w który wyposażony został trymer.

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o podstawce dołączonej do zestawu. Nie zajmuje ona dużo miejsca, a możemy umieścić w niej zarówno trymer jak i wszystkie akcesoria. Podstawka idealnie nadaje się do postawienia w łazience i dzięki niej wszystkie nasadki i nakładki będziemy mieć uporządkowane w jednym miejscu. Mała rzecz, a cieszy.

WahlLithiumIon9854_4

Podsumowanie

Wahl Lithium Ion to solidny trymer z bogatym zestawem akcesoriów. Duża ilość nasadek sprawia, że trudno nazwać go po prostu trymerem, powiedziałbym raczej, że to golarko-strzyżarko-trymer do kompleksowej opieki nad owłosieniem całego ciała. Ostrza tną szybko i precyzyjnie, a czas pracy na baterii jest długi. System Quick Charge sprawdza się świetnie, a wisienką na torcie jest praktyczna podstawka, która pozwala mieć trymer wraz ze wszystkimi akcesoriami schludnie ustawiony w łazience – pod ręką. Może dzięki temu nie będzie przeszkadzał płci pięknej.

Cena
Od 299 zł
Nasza ocena

ocena10wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

wahl-logo