Test myszy Genius X-G510

Genius – znany producent akcesoriów komputerowych wypuścił na rynek nowy model myszki kierowanej do graczy. Mowa o modelu X-G510, czy wzbudzi zainteresowanie i jak sprawdza się w użytkowaniu? Zapraszam do recenzji.

geniusx-g510_1

Zawartość opakowania

– Genius X-G510
– płyta ze sterownikami
– instrukcja obsługi

Specyfikacja

– sensor: Avago 3050
– zakresy DPI: 500/1000/1500/2000
– pooling rate: 250/500/1000 Hz
– podłączenie poprzez port USB
– 6 przycisków
– pod 2 głównymi przyciskami – przełączniki Omron
– pleciony kabel o długości 1.80 metra
– rozbudowane sterowniki
– pamięć wewnętrzna
– podświetlanie
– wymiary: 115x75x40, waga: ok 125g

geniusx-g510_2

Opis

Mysz zapakowano w niewielkich rozmiarów pudełko, dobrze zabezpieczające produkt przed uszkodzeniem. Producent zastosował kolorystykę czerwono-niebiesko-czarną. Opakowanie prezentuje się bardzo dobrze. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mysz zobaczymy dopiero po wypakowaniu, jednak przednia strona pudełka da się otworzyć jak książka i naszym oczom ukaże się Genius X-G510. Producent otwieraną „okładkę” zaopatrzył w zamknięcie na rzepy, dzięki czemu samo się nie otworzy. Widać, że opakowanie jest dopracowane.

geniusx-g510_3

Przejdźmy do zawartości, w pudełku poza samą myszą znajdziemy płytę ze sterownikami – instalacja jest prosta i bezbolesna, oraz instrukcję obsługi w kilkunastu językach, jest też wersja polska.

Mysz jest koloru czarnego, na jej górnej powierzchni umieszczono przeźroczystą sieć „tuneli’, która jest podświetlana po podłączeniu myszy. Z lewej strony myszy umieszczono logo producenta i oznaczenie modelu. Mysz jest symetryczna, mogą jej więc używać zarówno osoby lewo jak i praworęczne.

geniusx-g510_4

Genius X-G510 wyposażono w sześć przycisków. Poza standardowymi dwoma przyciskami mamy do dyspozycji przycisk w kółku scrollującym, przeźroczysty przycisk umieszczony za scrollem służący do zmiany zakresu DPI, oraz dwa przyciski umieszczone symetrycznie po obu stronach myszy na wysokości kciuka.

Do komputera myszkę podłączymy przy pomocy przewodu USB o długości 1,8 metra. Warto zauważyć, że producent otoczył przewód plecionką, za to plus.

geniusx-g510_6

Materiały użyte do produkcji myszy wyglądają solidnie, a sama mysz jest miła w dotyku i dobrze leży w dłoni. Pod myszką producent umieścił dwa ślizgacze unoszące mysz ponad powierzchnię i zapewniające jej bardzo dobry ślizg.

Konfiguracja

Po podłączeniu myszy do komputera i zainstalowaniu sterowników możemy otworzyć panel konfiguracyjny myszy.

geniusx-g510_8
Na głównym ekranie pokaże nam się myszka, po lewej stronie mamy możliwość konfiguracji wszystkich przycisków myszy, po kliknięciu w dany przycisk rozwinie się menu z dostępnymi funkcjami, które możemy przypisać przyciskowi.
Po prawej od góry mamy możliwość zmiany ręki, czyli określenie, czy jesteśmy praworęczni czy leworęczni.
Poniżej mamy możliwość przełączania zakresu DPI, mamy do wyboru cztery wartości: 500, 1000, 1500 i 2000.
Następnie możemy określić czy i w jaki sposób ma być podświetlana nasza myszka. Można ustawić podświetlenie stałe, pulsujące z różną szybkością lub je całkiem wyłączyć. Ustalamy także natężenie podświetlenia.

Poniżej dostępne są przyciski do wczytywania/zapisywania konfiguracji, oraz resetu do ustawień fabrycznych. Na samym końcu udostępnione zostały profile gier.

W drugiej zakładce tworzymy i zarządzamy naszymi makrami.

geniusx-g510_9

Ostatnia zakładka to ustawienia zaawansowane. Możemy tutaj wyregulować prędkość działania myszki oraz czułość adekwatnie do naszych indywidualnych potrzeb.

geniusx-g510_10

Program jest prosty w obsłudze i nie powinien nikomu nastręczać problemów.

Wrażenia z użytkowania

Pierwsze wrażenie po zetknięciu naszej dłoni z myszką jest przyjemne. Mysz jest miła w dotyku i bardzo szybko dłoń przyzwyczaja się do jej kształtu. Działa szybko i dokładnie, kursor zawsze podąża dokładnie tam gdzie chcemy. Po wielu godzinach użytkowania nie odczuwamy żadnego dyskomfortu, mysz nie powoduje pocenia się dłoni.

Zarówno scroll jak i sześć przycisków działają bezbłędnie, zarówno przy serfowaniu po internecie, pracy w dokumentach tekstowych, czy tworzeniu grafiki mysz sprawdzała się bardzo dobrze.

Jakie odczucia mam po sprawdzeniu myszki w grach? Jak najlepsze, jak na tą cenę, mysz sprawuje się rewelacyjnie. Ślizgi są płynne, a profile dla gier pozwalają nam ustawić czułość i prędkość myszy dokładnie tak jak potrzebujemy.

Mysz działa także bardzo dobrze na różnych powierzchniach, testowałem kilka różnych powierzchni i nie zauważyłem żadnych problemów.

geniusx-g510_7

Podsumowanie

Genius X-G510 to bardzo dobra mysz w kusząco niskiej cenie. Za produktem przemawia jakość wykonania, dbałość o szczegóły, możliwość swobodnej konfiguracji i dostosowania do własnych potrzeb, a przede wszystkim szybkość i dokładność działania. Polecam ten model graczom i nie tylko.

Cena
Od 68 zł
Nasza ocena

ocena10wujekpolecagra