Test myszki firmy Genius model Ergo 8800

Prezentujemy recenzję kolejnego modelu myszki firmy Genius. Tym razem jest to gryzoń Ergo 8800. Czym charakteryzuje się nowy model myszek firmy Genius? Zapraszamy do recenzji.

Główne cechy urządzenia:

Praca na dwóch bateriach AA przez 36 miesięcy
Czujnik optyczny o czułości 800/1200/1600 DPI
Ergonomiczny Design
Wygodnie leży w dłoni
Praca w bezpiecznym paśmie 2,4GHz

Specyfikacja techniczna:

Obsługiwane systemy operacyjne: Windows XP/Vista/7/8, MacOS X 10.4+
Ilość przycisków: 7
Rozdzielczość optyczna: 800/1200/1600 DPI
Złącze: USB

mysz_genius1.jpg

Urządzenie dotarło do nas w przezroczystym opakowaniu typu blister. Oprócz samej myszki w opakowaniu znajdziemy jeszcze dwie baterie AA, zaczep Stick’N’Go, instrukcję obsługi i nano odbiornik USB. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi odbiornik wystaje tylko minimalnie z portu USB komputera. Większość istotnych informacji na temat urządzenia zaprezentowane zostało na wkładce do opakowania.

Mysz posiada ergonomiczny kształt i przeznaczona jest dla osób praworęcznych. Utrzymana jest w kolorystyce srebrno-czarnej. Po lewej stronie wyposażona została w gumę dzięki czemu dłoń się mniej ślizga. Srebrny materiał jest chropowaty i mało przyjemny w dotyku. Środek myszy jest wykonany z gładkiego, śliskiego materiału, na którym niestety osadza się kurz. Mysz jest dosyć duża i lepiej leży w dłoni osoby która ma większą rękę.

mysz_genius2.jpg
Po lewej stronie gryzonia umieszczono przyciski wstecz i dalej. Na górze myszy umieszczono czarno-szary scroll, przycisk do zmiany dpi oraz przycisk funkcyjny. Przyciski działają bez najmniejszego zarzutu.  Z dołu mysz posiada przycisk ON/OFF, miejsce na port USB aby nie zginął w trakcie transportu oraz miejsce na baterię.

Mysz Ergo 8800 jest gryzoniem bezprzewodowym. Podłączenie odbywa się za pomocą klucza USB dzięki technologii mikro 2.4 GHz. Zasięg myszy jest wystarczający, aby obsługiwać multimedia z dalszej odległości.Aby uruchomić mysz nie jest wymagane żadne oprogramowanie. Wystarczy podłączyć odbiornik do komputera i pod spodem myszki ustawić przycisk na ON. Nie zapomnijmy o umieszczeniu poprawnie baterii.

mysz_genius5.jpg
Producent zapewnia, iż mysz jest w stanie działać na dwóch bateriach AA 36 miesięcy. Do jej zasilania można również wykorzystać jedną baterię na której urządzenie może pracować do 18 miesięcy. W osiągnięciu tego wyniku swój udział ma specjalnie zaprojektowany czujnik podczerwieni minimalizujący zużycie energii z akumulatorów. Nie jesteśmy tego w stanie zweryfikować, ale mamy nadzieję że tak faktycznie jest a nie jest to jedynie chwyt marketingowy.
mysz_genius4
Myszka posiada czujnik z możliwością pracy w jednym z trzech poziomów czułości (800 ,1200 oraz 1600 DPI), który użytkownik wybiera poprzez naciśnięcie dedykowanego przycisku umieszczonego tuż za scrollem.

Gryzoń zapewnia bardzo łatwy i niezwykle szybki dostęp do funkcji systemu Windows 8. Pozwala jednym z zaprogramowanych przycisków przełączać się między aplikacjami, bocznym paskiem, a ekranem startowym. Jest to bardzo przydatna funkcja w trakcie pracy, kiedy zależy nam na zmianie okien szybko i sprawnie.
mysz_genius6.jpg
Mysz Ergo 8800 to urządzenie które posiada wiele zalet. Długa żywotność baterii, ergonomiczny kształt czy możliwość schowania odbiornika USB w tylnej części gryzonia. Mysz jest dosyć duża więc nie sprawdzi się u osób z mniejszymi dłońmi. Zastosowane materiały do jej wykonania lekko nas rozczarowały. Liczymy na to że kolejne modele bardziej przypadną nam do gustu.

Cena: od 53 zł

ocena7