Test gamingowych słuchawek Creative Sound BlasterX H6

Model H6 to zestaw słuchawkowy skierowany do graczy, obsługujący dźwięk w standardzie 7.1 i przeznaczony do współpracy z komputerami PC, oraz konsolami PS4, Xbox One, Nintendo Switch. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

 • Przetwarzanie audio BlasterX Acoustic Engine
 • Sterowniki audio 50 mm FullSpectrum
 • Odpowiedź częstotliwościowa zestawu słuchawkowego 20 Hz ~ 20 kHz
 • Technologie audio Tryb Scout
 • Interfejs USB, wejście stereo 3,5 mm
 • Obsługiwane systemy operacyjne Windows® 7, Windows® 8, Windows® Vista, Windows® 8.1, Mac OS X v10.8 i nowsze, Windows® 10
 • Obsługiwane konsole do gier Xbox One ™ poprzez 4-żyłowy kabel audio 3,5 mm (z adapterem do słuchawek stereo Xbox One), PlayStation® 4 przez USB, Przełącznik Nintendo (bez komunikatorów głosowych) przez USB (Dock) i 3,5-milimetrowy 4-żyłowy kabel audio (konsola), Połączenie USB
 • Mikrofon
  • Pasmo przenoszenia: 50Hz ~ 15kHz
  • Czułość: -42dB
  • Typ mikrofonu: ClearComms Jednokierunkowy mikrofon pojemnościowy
  • Odpinany: Tak
  • Impedancja: <2,2k Ohma

Zawartość zestawu

 • Sound BlasterX H6
 • Kabel USB 2M
 • Kabel audio 3,5 mm / 3,5 mm
 • Broszura „Szybki start”
 • Ulotki gwarancyjne

Creative_SoundBlasterX_H6_2

Słuchawki w całości są czarne, jedyną ozdobą są podświetlane pierścienie Aurora Reactive RGB, których sposób podświetlenia możemy dowolnie zmieniać korzystając z aplikacji Sound Blaster Connect. Creative Sound BlasterX H6 nie należą do słuchawek ciężkich, dobrze trzymają się głowy i nie męczą przy długotrwałym użytkowaniu.

Creative_SoundBlasterX_H6_3

Pałąk posiada dwunastostopniową regulację, od góry pokryty jest gładkim materiałem, a od spodu oddychającą siatką, która ma za zadanie odprowadzać ciepło. Taką samą siatką pokryte są nauszniki, dzięki czemu komfort użytkowania zwłaszcza w lecie jest wysoki, jednak zastosowany typ materiału sprawia, że słuchawki słabiej izolują od dźwięków otoczenia.

Creative_SoundBlasterX_H6_6

Nauszniki można w łatwy sposób odpiąć, wystarczy przekręcić w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Ponowne założenie także jest bardzo proste, wystarczy przyłożyć nausznik do obudowy głośnika i przekręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Creative_SoundBlasterX_H6_7

Creative_SoundBlasterX_H6_8

Na lewej słuchawce umieszczono wszystkie gniazda i przyciski sterujące. Znajdziemy tu gniazdo Jack 3,5 mm, gniazdo microUSB, oraz gniazdo mikrofonu. Przycisk EQ do przełączania się pomiędzy trzema profilami dźwięku, przycisk wyłączający/włączający mikrofon, pokrętło regulacji głośności, oraz przycisk Monitor, którym włączamy/wyłączamy nasłuch dźwięków otoczenia.

Creative_SoundBlasterX_H6_4

Creative_SoundBlasterX_H6_5

Mikrofon jest odpinany, to sprawdzone rozwiązanie, które znacznie poprawia komfort użytkowania słuchawek w przypadku, gdy mikrofon nie jest nam cały czas potrzebny np. podczas oglądania filmu, czy słuchania muzyki – nie plącze się przy twarzy i nie przeszkadza. Dodatkowo mikrofon wyposażony jest w czerwoną diodę LED, która zapala się gdy wciśniemy przycisk wyciszenia, gdy ponownie włączymy mikrofon dioda gaśnie.

Creative_SoundBlasterX_H6_9

Dźwięk z Sound BlasterX H6 wydobywa się za pośrednictwem 50 mm magnesów neodymowych. Dzięki technologii surround Sound Blaster dźwięk działa w standardzie 7.1. Mikrofon ClearComms skutecznie redukuje szumy otoczenia, możemy także monitorować mikrofon, dzięki czemu możemy usłyszeć jak brzmi nasz głos.

Creative_SoundBlasterX_H6_10

Aby w pełni wykorzystać możliwości słuchawek należy pobrać ze strony producenta oprogramowanie Sound Blaster Connect. Po zainstalowaniu i podłączeniu słuchawek otrzymujemy dostęp do zaawansowanych ustawień.

H6_screen_1

H6_screen_2

Możemy wybrać predefiniowane ustawienia dźwięku w zależności od rodzaju rozrywki np. film, gry. Do dyspozycji mamy także korektor dźwięku, Acoustic Engine oraz tryb Scout, dający nam przewagę w grach FPS.

H6_screen_3

Możemy także poprawiać jakość naszego głosu zmieniając ustawienia mikrofonu.

H6_screen_4

Program daje nam też możliwość pełnej personalizacji podświetlenia słuchawek. Możemy ustawić konkretny kolor, pulsowanie, zmianę w takt muzyki, zapętlenie tęczy kolorów, oraz szybkość przechodzenia pomiędzy nimi.

H6_screen_5

Można także ustawić tryb pracy słuchawek: stereo, 5.1, 7.1.

Creative Sound BlasterX H6 w grach sprawdzają się doskonale. Otaczający nas dźwięk doskonale wpływa na odczuwalną przyjemność z toczącej się rozgrywki. Wysokie tony są wzmocnione, co nawet bez włączonego trybu Scout sprawia, że doskonale słyszymy wszelkie szelesty, kroki i inne dźwięki. Tryb Scout jeszcze to potęguje dając nam dodatkową przewagę nad przeciwnikami. Bas także wydaje się wzmocniony, na szczęście nie jest dudniący, tylko głęboki i dynamiczny by zapewnić maksimum wrażeń podczas gry. Średnie tony są lekko wycofane i odgrywają rolę drugoplanową. Zestaw wyraźnie ustawiony został pod kątem gier, nie są to słuchawki uniwersalne na jakie często decydują się producenci. W tym przypadku Creative zdecydował się na maksymalne przystosowanie dźwięku pod kątem gier.

Creative_SoundBlasterX_H6_11

Jeśli chcemy obejrzeć film, czy posłuchać muzyki na zestawie H6 powinniśmy zmienić profil dźwięku na dedykowany do danego rodzaju rozrywki, bądź też zająć się korektorem manualnie. Dzięki temu można uzyskać przyzwoite brzmienie, jednak nie będzie to poziom słuchawek audio, czy też uniwersalnych. Charakterystyka brzmienia H6 jest wyraźnie gamingowa i nie da się tego przeskoczyć.

Mikrofon w H6 charakteryzuje się bardzo dobrym zbieraniem naszego głosu i dobrą redukcją szumów otoczenia. Zarówno podczas rozgrywki czy rozmów przez skype nasz rozmówca słyszy wyraźnie każde słowo. Bardzo dobrym pomysłem jest dioda wbudowana w mikrofon, dzięki której nie zapomnimy, że go wyłączyliśmy. Sytuacje gdy krzyczymy do mikrofonu by po chwili zorientować się że i tak nikt nas nie słyszy z tym mikrofonem nie powinny się zdarzać.

Creative_SoundBlasterX_H6_12

Podsumowanie

Creative kolejny raz przygotował świetnej jakości produkt. Słuchawki H6 są solidne, komfortowe i dobrze trzymają się głowy. Prosty zabieg z podświetleniem RGB pod względem wyglądu bije na głowę kosmiczne (często do przesady) headsety konkurencji. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, słuchawki świetnie sprawdzają się w grach. Obsługa słuchawek jest prosta i intuicyjna, a odłączany mikrofon z redukcją szumów bardzo dobrze wpasowuje się w całość. Jeśli szukasz słuchawek do grania, Creative Sound BlasterX H6 sprawdzą się idealnie.

Cena
Od 340 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

creative_logo