Onyx Boox Note S – innowacyjny czytnik w mniejszym wydaniu

Firma Onyx Boox znów zaskakuje. Po zeszłorocznej premierze dwóch doskonałych czytników ebooków – Onyx Boox Max 2 i Onyx Boox Note, na rynku pojawia się Onyx Boox Note S. Pod względem technicznym prawie dorównuje swojemu starszemu bratu, a jest tańszy aż o kilkaset złotych!

Onyx Boox Note S to czytnik wysokiej klasy. W niektórych aspektach przypomina tablet, ale w porównaniu do niego nie męczy oczu, dzięki nowoczesnej technologii e-papieru.

Ma 9,7-calowy ekran, wzmacniany szkłem hartowanym o twardości 7H, dzięki czemu jest bardziej odporny na zarysowania. Wyposażono go w rysik, którym możesz pisać po ekranie jak na kartce papieru oraz głośniki, umożliwiające słuchanie audiobooków i muzyki. Wszystkie te funkcje działają niesamowicie płynnie, dzięki czterordzeniowemu procesorowi. Ale najważniejszą funkcją jest wygodny odczyt plików PDF.
Onyx Boox Note S, tak samo jak jego poprzednicy został stworzony z myślą o profesjonalnych zastosowaniach. Z powodzeniem można używać go w biurze do odczytu dokumentów, czy przedstawiania ofert klientom. Szczególnie przydatny będzie dla osób, które często notują na wydrukach, książkach czy wszelkiego rodzaju tekstach. Naniesione notatki można zapisywać w osobnym dokumencie i zgrać je na dowolne inne urządzenie. Istnieje też opcja ich usuwania, zmieniania i edytowania, bez zbędnego drukowania kolejnych kartek.

Onyx nie tylko ratuje drzewa, ale też nasze oczy. Czytając książki na Onyx Boox Note S widzimy obraz na tej samej zasadzie co tradycyjny wydruk, dlatego praca z wszelkimi dokumentami i publikacjami będzie znacznie mniej męczyć nasz wzrok.

Onyx Boox Note S czytio

Czas na szczegóły. Onyx Boox Note S, wyposażono w czterordzeniowy procesor 1,6 GHz, 1 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Posiada dwa głośniki, mikrofon, złącze USB C, baterię 3000mAh, WiFi i Android 6.0 oraz Bluetooth 4.1. A więc daje możliwość słuchania audiobooków lub muzyki przez bezprzewodowe słuchawki lub przenośny głośnik, a także podłączenia zewnętrznej klawiatury lub bezprzewodowej myszki. Mało? Najnowszy Onyx pozwala także na swobodne surfowanie po sieci, korzystanie z aplikacji oferowanych przez Android 6.0 oraz odczyt prawie 20 formatów plików (niektóre wymagają zainstalowania odpowiedniego oprogramowania).

Czy warto kupić Onyx Boox Note S?
To zależy od naszych potrzeb. Jeśli czytamy dużo beletrystyki w formatach popularnych dla ebooków, to być może standardowy czytnik wystarczy. Jednak jeśli potrzebujemy urządzenia, które oprócz czytania ebooków pozwoli na wygodny odczyt dokumentów w formacie PDF, nanoszenie ręcznych notatek, odsłuchiwanie audiobooków i słuchanie muzyki, surfowanie po sieci, korzystanie z wielu aplikacji, a w dodatku będzie szybko działać, to Onyx Boox Note S jest najlepszym wyborem w swojej kategorii cenowej.
Onyx Boox Note S już w sprzedaży w sklepie Czytio.pl za 1499 zł.

Źródło: informacja prasowa.