Najnowszy test VR z DirectX 12 potwierdza wiodącą pozycję kart graficznych Radeon

Wczoraj firma Futuremark udostępniła nowe środowisko testowe dla swojego programu VRMark – moduł Cyan Room. Jest to pierwsze narzędzie do testowania wydajności w warunkach wirtualnej rzeczywistości (VR) przygotowane wyłącznie z użyciem DirectX 12 i wygenerowane przez nie wyniki potwierdzają wiodącą pozycję sprzętu AMD na tym polu.

Technologia VR ma niewiarygodny potencjał zarówno w dziedzinie gier, jak i innych aplikacji, ale wymaga wydajnych kart graficznych i procesorów, które nadążą za wymaganiami tego środowiska. Jedną z najlepszych metod na pokonywanie wyzwań, jakie stawia VR, jest użycie właśnie DirectX 12, ponieważ to nowej klasy interfejs programistyczny, który daje deweloperom bezpośredni dostęp do możliwości sprzętu.

Tak, jak mogą Państwo to zobaczyć na poniższych wykresach, karty graficzne Radeon RX Vega 64, RX Vega 56 i RX 580 wyraźnie górują nad swoimi bezpośrednimi konkurentami zarówno w dziedzinie liczby klatek na sekundę, jak i wyników punktowych. Ponadto wszystkie te trzy karty graficzne odpowiadają współczesnym wymaganiom zestawów VR zapewniając co najmniej 90 klatek na sekundę.

image005 image006

Źródło: Informacja prasowa