Logitech X300 Mobile Wireless Stereo Speaker – recenzja

Wielu użytkowników smartfonów czy tabletów poszukuje do swoich urządzeń bezprzewodowych głośników. Te wbudowane nie spełniają ich oczekiwań. Na rynku dostępnych jest mnóstwo głośników i każdy szukający znajdzie coś dla siebie. Firma Logitech udostępniła nam do testów X300 Mobile Wireless Stereo Speaker – bezprzewodowy głośnik zaprojektowany pod kątem wydajności. Czy ten nieduży głośnik nas zaskoczył? Czy warto w niego zainwestować? Zapraszamy do recenzji.

Urządzenie dotarło do nas w oryginalnym, przezroczystym opakowaniu. Dzięki temu przed zakupem możemy obejrzeć głośnik z każdej strony. Wewnątrz opakowania poza głównym bohaterem znajdziemy kabel do ładowania Micro-USB i dokumentacje. Producent wypuścił na rynek głośnik w czterech kolorach: niebieskim, czerwonym, fioletowym i czarnym. Do nas dotarł w kolorystyce czarno-złotej. Mi osobiście to połączenie kolorystyczne nie odpowiada, ale każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie.

X300_05

Specyfikacja:

Wymagania systemowe:

Do odtwarzania dźwięku:

  • Smartfony, tablety i inne urządzenia, obsługujące profil dźwięku bezprzewodowego Bluetooth®
  • [Advanced Audio Distribution Profile (A2DP)] lub z wyjściem audio 3,5 mm

Do obsługi połączeń telefonicznych:

  • Telefony obsługujące głośnomówiący tryb Bluetooth® (HFP 1.6)

Zgodne platformy:

  • Zgodny z popularnymi smartfonami i tabletami. Niektóre funkcje mogą nie być obsługiwane, w zależności od telefonu, tabletu i/lub aplikacji.

Dane techniczne:

  • Zasięg łączności bezprzewodowej 10 m
  • 5 godzin pracy przy zasilaniu z akumulatora*

* Rzeczywisty zasięg połączenia bezprzewodowego i żywotność akumulatora zależy od sposobu używania, ustawień i warunków otoczenia. Liczba cykli ładowania akumulatora jest ograniczona.

Informacje o gwarancji:

  • Dwuletnia ograniczona gwarancja na sprzęt

X300_04

Głośnik Logitech X300 jest niewielki  (152 x 71 x 69 mm), lekki (0,335 kg) i poręczny. Można zabrać go zawsze ze sobą i cieszyć się ulubioną muzyką w każdym miejscu. Głośnik może stać zarówno poziomo, jak i pionowo.

Urządzenie prezentuje się bardzo ciekawie. Całość zbudowana jest materiału gumo-podobnego dobrej jakości. Nie widać na nim zabrudzeń i odcisków palców. Głośniki umieszczono za kratkami takiego samego materiału tylko, że w kolorze złotym. Urządzenie posiada dwa sterowniki wraz z pasywnym subwooferem. Sterowniki ustawiono pod kątem i producent twierdzi, że dzięki temu głośnik daje bardziej rozległe spektrum dźwięku.

X300_03

Na górze głośnika umieszczono  trzy przyciski. Po lewej i prawej stronie oznaczone „+” i „-” służące do przyciszania i podgłaszania. Na środku znajduje się przycisk do parowania urządzeń, odbierania i rozłączania rozmów. Nieco poniżej ich znajduje się logo producenta, a w prawym dolnym rogu wejście AUX, oraz microUSB. W lewym dolnym rogu znajdziemy przycisk „power” za pomocą którego możemy uruchomić urządzenie.

X300_01

Po uruchomieniu głośnika bez problemu sparujemy go z każdym urządzeniem wyposażonym w moduł bluetooth. Żywotność baterii po jednym naładowaniu waha się od 5-6 godzin w zależności od użytkowania. Samo ładowanie trwa 2-3 godziny.

Jakość dźwięku zaskoczyła nas pozytywnie. Dźwięk jest czysty i przyjemny. Można spokojnie słuchać muzyki, książki zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Głośność urządzenia jest większa niż się spodziewaliśmy. W urządzeniu tym nie są słyszalne zbyt mocne basy ale te które są, są w zupełności wystarczające.

X300_06

Podsumowanie:

Produkt firmy Logitech warty jest polecenia. Czysty dźwięk, ciekawy design, czas żywotności baterii działają zdecydowanie na jego plus. Można się przyczepić do kolorystyki tej, która do nas dotarła, ale to jest zdecydowanie kwestia gustu potencjalnych użytkowników.

Cena: od 219 zł

Nasza ocena:

ocena9wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył:

logitech