HyperX Savage 128 GB – szybki pendrive w standardzie USB 3.1

Pamięci przenośne towarzyszą nam już bardzo długo, poczynając od kaset, poprzez dyskietki i płyty CD, a na dyskach przenośnych kończąc. To jednak pendrive stał się podstawowym i najbardziej popularnym nośnikiem dla przenoszonych danych. Niewątpliwie jest to zasługa jego niewielkich rozmiarów, dzięki którym zawsze możemy mieć go przy sobie. Pendrivy kiedyś posiadające niewielką pojemność wraz z czasem i postępem technicznym zwielokrotniły ją. Dzisiaj osiągają już pojemność dysków twardych, chociaż cena największych nośników jest jeszcze wysoka. Do testów otrzymaliśmy pendrive o troszkę mniejszej pojemności, która i tak wydaje się imponująca. Mowa o HyperX Savage, którego pojemność to 128 GB. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

 • Pojemność: 64/128/256 GB
 • Prędkość odczytu: 350 MB/s
 • Prędkość zapisu: 250 MB/s
 • Obsługiwane standardy USB: 3.1/3.0/2.0
 • Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 10, 8.1, 8, 7 (sp1), Vista (sp2), Mac OS X v. 10.8.x.+, Linux v. 2.6.x.+, Chrome OS

Zawartość opakowania

 • HyperX Savage 128 GB
 • Smycz
 • Naklejka HyperX

Hyperx_Savage_128GB_2

Pendrive HyperX Savage zapakowany jest w blister. W środku poza pendrivem znajdziemy krótką smycz, którą możemy przyczepić do ucha pendriva i naklejkę HyperX.

Hyperx_Savage_128GB_6

HyperX Savage jest masywny, po ujęciu w dłoń można poczuć spory ciężar jak na pendriva. W dużej części wykonany jest z tworzywa, jednak czerwona klamra w kształcie litery X jest metalowa. Urządzenie ma bardzo agresywny wygląd i może się podobać.

Złącze USB zasłonięte jest zdejmowaną zatyczką.

Hyperx_Savage_128GB_3

Na metalowym znaku X znajduje się logo HyperX, po prawej stronie znajdziemy pojemność naszej pamięci, oraz niebieską diodę sygnalizującą pracę urządzenia.

Hyperx_Savage_128GB_4

Pendrive zakończony jest sporym uchem, które pozwala na mocowanie różnego rodzaju smyczy, czy też innych klamr i zapięć.

Hyperx_Savage_128GB_5

Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie, a materiały są najwyższej jakości. Pendrive jest bardzo dobrze zabezpieczony przed upadkiem i bardzo wytrzymały. Wszystko to sprawia, że powinien służyć nam przez długie lata.

Według danych producenta HyperX Savage jest także bardzo szybki. Prędkość odczytu jaką podaje producent to 350 MB/s, a zapisu 250 MB/s. Są to imponujące prędkości i jak najbardziej wskazane przy pamięci tej wielkości.

Hyperx_Savage_128GB_8

Testy prędkości przesyłania danych przeprowadzone zostały przy pomocy dwóch programów AS SSD Benchmark i Crystal Disk Mark. Poniżej wyniki:

AS SSD Benchmark

 • Odczyt – 343 MB/s
 • Zapis – 252 MB/s

Crystal Disk Mark

 • Odczyt – 354 MB/s
 • Zapis – 268 MB/s

 Jak wynika z przeprowadzonych testów, producent nie mija się z prawdą podając osiągane prędkości transferu danych. Pendrive HyperX Savage jest piekielnie szybki. Prędkość odczytu na poziomie 350 MB/s robi wrażenie, podobnie jak prędkość zapisu przekraczająca 250, a czasami i 260 MB/s. Są to prędkości bardziej zbliżone do dysków SSD niż do dysków przenośnych czy nawet tradycyjnych dysków twardych.

Podczas testów HyperX Savage sprawował się bez zarzutu, pamięć nie grzeje się i działa bezawaryjnie. Nie było także problemu z jej wykrywaniem na różnych systemach operacyjnych.

Hyperx_Savage_128GB_7

Podsumowanie

HyperX Savage to świetnie wykonany, masywny, solidny i trwały pendrive, który oferuje dużą pojemność i bardzo szybki transfer danych. Niewątpliwie wart jest swojej ceny i naszego polecenia.

Cena
Od 230 zł
Nasza ocena

ocena10

wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

Kingston