Creative Nuno Micro – recenzja głośnika

Z każdym rokiem jesteśmy coraz bardziej wymagający co do relacji jakości, wielkości i ceny sprzętu audio. Rozglądamy się wciąż za nowymi urządzeniami, które zaspokoją nasz gust i spełnią nasze oczekiwania. Poszukujemy głośników mobilnych, cieszących oko swoim wyglądem, a ucho dźwiękiem. Czym zainteresował nas jeden z nowszych modeli głośników firmy Creative model Nuno Micro ? Zapraszam do recenzji.

Nuno_3

Producent umieścił urządzenie w pudełku składającym się z plastikowej, białej podstawki i nakładanej na nią przezroczystej osłony. Plusem tego opakowania jest to, że możemy głośnik obejrzeć z każdej strony. Minusem natomiast jest wyciąganie głośnika z opakowania. Zatrzaski są dosyć mocne i trzeba użyć odrobinę siły by opakowanie otworzyć i przy tym uważać by nie połamać sobie paznokci :) W podstawie ukryto schowek w którym umieszczono niezbędną dokumentację i kabel USB służący do połączenia głośnika ze źródłem prądu, a tym samym do ładowania urządzenia.

Nuno_2

Specyfikacja:

Konfiguracja systemu : Jednoczęściowy
* Wymiary (W x S x G)75 x 60 x 63 mm  / Kabel USB Długość: 0,6m
*
Waga – 180g (6.34oz)
*
Kolor – Czarny i Heather Gray
*
Akcesoria w zestawie – 1 x Kabel microUSB

Zalecane przeznaczenie
*
Bezprzewodowe strumieniowe przesyłanie danych -Tak
*
Música y películas – Tak

Możliwości połączeń
*
Wersja Bluetooth® – Bluetooth 2.1
*
Obsługiwane profile
Bluetooth
A2DP (transmisja bezprzewodowa, stereo, Bluetooth)
AVRCP (zdalnie sterowana transmisja Bluetooth)
HFP (Profil głośnomówiący)
*
Obsługiwane kodeki – SBC
* Typ złącza – Bluetooth / Wejście Aux
* Regulacja poziomu głośności – Tak

Cechy
*
Przetworniki – 1 x Przetworniki
* Mikrofon – Wbudowany

Obsługiwane platformy dla dźwięku bezprzewodowego (minimalne wymagania)
* Urządzenia przenośne/inteligentne
Urządzenia przenośne/inteligentne obsługujące technologię Bluetooth A2DP
*
Komputery
Zgodność z komputerami PC (Windows XP/Vista/7/8/8.1/10)
Komputerami Apple Macintosh obsługującymi bezprzewodową łączność Bluetooth

Dane techniczne akumulatora
*
Typ akumulatora – Wbudowany akumulator litowo-jonowy 500mAh
*
Czas pracy przy korzystaniu z akumulatora – 4 godzin
*
Ładowanie przez złącze Micro USB

 

Nuno_8
Głośnik Creative Micro Nuno jest niewielki  (75 x 60 x 63 mm), lekki (180 g) i poręczny. Można zabrać go zawsze ze sobą i cieszyć się ulubioną muzyką w każdym miejscu. Producent wypuścił na rynek głośnik w kolorach szarym i czarnym. Do nas dotarł model w kolorze czarnym. Kształtem głośnik przypomina sześcian. Konstrukcja pokryta jest czarnym materiałem przeplatanym srebrną nitką. Nuno Micro wyglądem przypomina wzmacniacze gitarowe, na pewno przypadnie do gustu muzykom.

Nuno_4

Z przodu producent umieścił swoje logo. Na górze głośnika znajdziemy trzy przyciski. Po lewej i prawej stronie oznaczone „+” i „-” służące do przyciszania i podgłaszania oraz do przełączania utworów, gdy przytrzymamy je troszkę dłużej. Na środku znajduje się przycisk do parowania urządzeń, odbierania i rozłączania rozmów. Tuż nad logo widnieje dioda informująca o stanie w jakim znajduje się urządzenie. W trybie parowania świeci na przemian na niebiesko i czerwono. W trybie oczekiwania na połączenie pulsuje spokojnie niebiesko. Gdy urządzenie jest połączone dioda świeci ciągłym niebieskim światłem. Podczas ładowania dioda świeci na fioletowo. Z tyłu znajdziemy gniazdo USB, wejście AUX na zewnętrzne źródła dźwięku, oraz przełącznik  on/off. Przełącznik służący do włączania/wyłączania urządzenia jest niewielki, ale nie ma problemu, aby swobodnie głośnik uruchomić. Od spodu producent umieścił dwie antypoślizgowe gumy, dzięki którym nasz głośnika stabilnie stoi na miejscu, w którym go postawimy.

Nuno_5

Po uruchomieniu głośnika bez problemu sparujemy go z każdym urządzeniem wyposażonym w moduł bluetooth. Żywotność baterii po jednym naładowaniu waha się od 4 do 6 godzin w zależności od poziomu głośności jaki ustawimy. Samo ładowanie trwa 2-3 godziny.

Nuno_6

Jakość dźwięku jak na sprzęt o takich gabarytach jest bardzo dobra. Zdecydowanie dominują tony średnie, trochę brakuje basów, przez co słabiej brzmią utwory, w których położony jest na niego nacisk. Tony wysokie są wyraźne i tutaj duży plus dla Nuno Micro. Dzięki dobrym wysokim pasmom mamy poczucie przestrzeni i lekkości. Świetny jest wokal, brzmi mocno i naturalnie. Głośnik pomimo niewielkich rozmiarów może pochwalić się sporą głośnością. Testy zostały przeprowadzone zarówno przy połączeniu bluetooth jak i AUX. Połączenie było zawsze bezproblemowe i nie odnotowaliśmy żadnych zakłóceń, czy pauz w odtwarzaniu muzyki z głośnika. Ponadto głośnik ma wbudowany mikrofon i możemy wykorzystać go do rozmów w trybie głośnomówiącym. Mikrofon bardzo dobrze zbiera dźwięk i z pomocą głośnika przeprowadzimy telekonferencję.

Nuno_7

Podsumowanie

Głośnik firmy Creative to bardzo dobry produkt. Na jego plus przemawia bardzo fajny wygląd, łatwy sposób użytkowania, długie działanie, cena i możliwość korzystania z urządzenia praktycznie wszędzie. Nuno Micro będzie bardzo dobrym kompanem podczas letnich wypadów na działkę, piknik, czy grilla ze znajomymi. Ciężko znaleźć jakiś minus dlatego też Wujek-Gadżet poleca ten produkt w 100% :)

Cena: od 90 zł

 ocena9wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył:

creative_logo