Creative MUVO 1c – nowa odsłona udanej serii głośników bezprzewodowych

Po bardzo udanym głośniku MUVO 2c, Creative zaprezentował model 1c, który ma trochę mniej funkcji, za to jest sporo tańszy od swojego starszego brata. Czy warto zaprzątać sobie nim głowę? Zapraszam do testu.

Specyfikacja

 • Wymiary (W x S x G): 67 x 93 x 38 mm
 • Kabel USB Długość: 0,6m
 • Waga: 158 g (5,57oz)
 • Kolor: Czarny, Zielony
 • Odporny na wodę/pył: IP66
 • Wersja Bluetooth®: Bluetooth 4.2
 • Obsługiwane profile Bluetooth: A2DP (transmisja bezprzewodowa, stereo, Bluetooth), AVRCP (zdalnie sterowana transmisja Bluetooth), HFP (Profil głośnomówiący)
 • Obsługiwane kodeki: SBC
 • Wejście Aux: Tak
 • Regulacja poziomu głośności: Tak
 • Mikrofon: Wbudowany
 • Typ akumulatora: Wbudowany akumulator litowo-jonowy 650mAh
 • Czas pracy przy korzystaniu z akumulatora: 6 godzin
  *Rzeczywisty czas pracy na akumulatorze może być inny w zależności od sposobu użytkowania urządzenia oraz jego ustawień.
 • Ładowanie przez złącze: Micro USB

Zawartość zestawu

 • Głośnik MUVO 1c
 • Przewód USB/microUSB
 • Skrócona instrukcja obsługi
 • Karta gwarancyjna

Creative_MUVO_1c_2

Creative MUVO 1c to niewielki, lekki głośnik, oferowany w dwóch kolorach: zielonym i czarnym. Zapakowany jest w plastikowe przeźroczyste pudełko, dzięki czemu możemy go sobie dokładnie obejrzeć przed zakupem. Poza głośnikiem w pudełku znajdziemy przewód USB/microUSB, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.

Creative_MUVO_1c_3

Obudowa MUVO 1c w większości wykonana została z przyjemnego w dotyku tworzywa sztucznego. Jedynie przód, czyli maskownica głośnika zrobiona jest z metalowej siatki. Pośrodku maskownicy producent umieścił swoje logo. Biały kolor loga daje ładny kontrast zarówno z czernią, jak i zielenią, dzięki czemu przełamuje monotonię jednego koloru.

Creative_MUVO_1c_4

Od góry umieszczone zostały gumowe przyciski, mikrofon, oraz dwie diody Led. Lewa informuje o rozładowywaniu bądź ładowaniu baterii, prawa o rodzaju i stanie połączenia z innym urządzeniem.

Creative_MUVO_1c_5

Z lewej strony mamy także do dyspozycji uchwyt, przez który możemy przeciągnąć smycz, czy sznurek. Dzięki temu głośnik można mocować np. do plecaka, albo wieszać.

Creative_MUVO_1c_7

Creative_MUVO_1c_8

Z prawej strony za gumową, otwieraną zaślepką znajdują się: gniazdo AUX oraz port microUSB.

Creative_MUVO_1c_6

Z tyłu znajduje się ruchoma membrana głośnika basowego.

Creative_MUVO_1c_9

Od spodu na obu krańcach podstawy umieszczone zostały podłużne, gumowe stopki antypoślizgowe.

Głośnik jest bardzo dobrze wykonany. Wszystkie elementy zostały wzorowo spasowane i uszczelnione. Materiały, z których powstał są najwyższej jakości. Głośnik prezentuje się bardzo dobrze i przyciąga wzrok. Spełnia normę IP66, co oznacza całkowitą pyłoszczelność, oraz odporność na ulewny deszcz/polewanie wodą. Głośnika nie można jednak zanurzać w wodzie.

Creative MUVO 1c włączamy przytrzymując przez około trzy sekundy przycisk „power”. Włączenie zostanie zasygnalizowane dźwiękiem powitalnym. Po włączeniu zacznie pulsować niebieska dioda. Sygnalizuje ona gotowość do połączenia głośnika poprzez moduł bluetooth. Jeśli chcemy sparować z głośnikiem nowe urządzenie, należy przytrzymać przycisk oznaczony symbolem bluetooth. Głośnik przejdzie wtedy w tryb parowania, a dioda będzie szybko pulsować. O udanym parowaniu/połączeniu z głośnikiem zostaniemy poinformowani komunikatem dźwiękowym, a dioda przestanie pulsować i zacznie świecić światłem ciągłym.

Creative_MUVO_1c_11

Podczas odtwarzania muzyki przycisk bluetooth służy jako play/pauza. Za pomocą przycisków „- +” możemy regulować głośność. Jest też możliwość przełączania utworów, w tym celu należy przytrzymać dłużej wciśnięty przycisk „-” bądź „+”, przełączymy wtedy utwór odpowiednio na poprzedni, lub następny.

Połączenie bluetooth pozwala także na połączenie dwóch głośników MUVO 1c. Dzięki temu otrzymujemy prawdziwe stereo. Żeby głośniki pracowały w takim trybie potrzebujemy jednak urządzenia obsługującego profil bluetooth A2DP. Żeby połączyć dwa głośniki ze sobą należy najpierw włączyć pierwszy i ustawić mu tryb parowania – przytrzymując przycisk „M” przez 3 sekundy, aż dioda zacznie świecić jasno niebieskim szybko pulsującym światłem. Następnie włączamy drugi głośnik i ustawiamy mu połączenie bluetooth. Po chwili głośniki połączą się ze sobą. Jeden z głośników będzie działał w trybie „slave”, drugi „master”. W trybie „slave” głośnik sygnalizuje połączenie ciągłym świeceniem diody. Natomiast dioda głośnika „master” pulsuje w oczekiwaniu na połączenie urządzenia źródłowego dźwięku. Z głośnikiem „master” łączymy się identycznie jak w przypadku połączenia z pojedynczym głośnikiem.
Po połączeniu się z MUVO 1c możemy rozpocząć odsłuch i cieszyć się z trybu stereo, jak również zdecydowanie większą głośnością.

Creative MUVO 1c pozwala również na odtwarzanie muzyki za pośrednictwem wejścia AUX. Pomiędzy źródłami dźwięku przełączamy się przyciskając przycisk „M” (mode). Każdy rodzaj źródła oznaczony został innym kolorem diody. Dzięki temu szybko możemy zorientować się jaki tryb odtwarzania mamy włączony w danym momencie.

Połączenie przez bluetooth sygnalizowane jest diodą niebieską. Połączenie AUX sygnalizowane jest kolorem zielonym. Z kolei połączenie dwóch głośników w tryb stereo oznaczone zostało kolorem jasnoniebieskim. Żeby skorzystać z AUX potrzebujemy źródła dźwięku, które z głośnikiem łączymy przy pomocy przewodu z wtykiem Jack 3,5mm. W tym trybie możemy jedynie regulować głośność na głośniku, natomiast przełączanie utworów, czy play/pauza dostępne są z poziomu urządzenia źródłowego.

Głośnik MUVO 1c wyposażony jest także w mikrofon, dzięki któremu, możemy prowadzić rozmowy telefoniczne. Możliwe jest to w trybie połączenia bluetooth ze smartfonem. Gdy nadejdzie połączenie za pomocą kliknięcia w przycisk bluetooth możemy je odebrać, lub odrzucić jeśli przytrzymamy go powyżej dwóch sekund. Podczas rozmowy możemy włączać/wyłączać mikrofon przyciskiem „M”. Sama rozmowa przebiega bezproblemowo. Mikrofon dobrze zbiera głos z otoczenia, więc z pomocą głośnika spokojnie można prowadzić telekonferencje.

Jakość dźwięku wydobywającego się z głośnika Creative MUVO 1c jest bardzo dobra, biorąc pod uwagę, że oferuje on tą samą jakość dźwięku co MUVO 2c, to nie należy się dziwić.  Gra świetnie, czysto, głośno i wysoko. Wysokie tony są soczyste i brzmią pięknie tworząc dużą przestrzeń. Średnie tony są pełne, z mocnym wokalem, a basy są naturalne i bardzo dobrze uzupełniają pozostałe pasma. Całość współpracuje wyśmienicie, czego efektem są same pozytywne odczucia podczas słuchania muzyki.

Głośnik MUVO 1c wyposażony został w akumulator o pojemności 650 mAh. Pozwala on na odtwarzanie muzyki do 6 godzin. Oczywiście wszystko zależy od tego, z jaką głośnością słuchamy muzyki, oraz od rodzaju połączenia. Gdy korzystamy z wejścia AUX, głośnik pogra dłużej, niż gdy musi utrzymywać połączenie bluetooth. Wynik czasowy jaki osiąga jest jednak bardzo przyzwoity.

Creative_MUVO_1c_10

Podsumowanie

Creative MUVO 1c to niedrogi, wodoodporny głośnik, który ma małe rozmiary i wagę, za to wielkie serce do muzyki. Jakość dźwięku jest świetna, a jeśli kupimy dwa głośniki, to zakochamy się w trybie stereo, który dzięki temu uzyskamy. Dodatkowo cena za głośnik jest bardzo atrakcyjna.

Cena
Od 119 zł
Nasza ocena

ocena10wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

creative_logo