AMD wprowadza na SIGGRAPH 2018 kartę graficzną Radeon™ Pro WX 8200 – najlepsza wydajność dla stacji roboczej poniżej 1000 USD

— Firma AMD przyczynia się do rozwoju efektów specjalnych (VFX) dzięki współpracy z Vancouver Film School oraz nowym technologiom stacji roboczych dla kreatywnych profesjonalistów, w tym nowościom w rozszerzeniach Radeon™ ProRender —

Santa Clara, Kalifornia, USA — 12 sierpnia 2018 r. — firma AMD (NASDAQ: AMD) ogłosiła wprowadzenie kart graficznych AMD Radeon™ Pro WX 8200, które stanowią najwydajniejszą opcję poniżej 1000 USD do realizowanej w czasie rzeczywistym wizualizacji, wirtualnej rzeczywistości (VR) i fotorealistycznego renderingui, a przy tym uzupełniają ofertę wydajnych produktów z rodziny Radeon™ Pro WX. Ujawniono ponadto ważne i duże nowości, jakie są wprowadzane do narzędzia Radeon™ ProRender oraz ogłoszono alians z Vancouver Film School, aby następna generacja twórców mogła urzeczywistnić swoje wizje efektów specjalnych dzięki mocy kart Radeon™ Pro.
Nowa szybka karta graficzna AMD Radeon™ Pro WX 8200 pozwala profesjonalistom bez wysiłku akcelerować proces projektowania i renderingu. To idealny produkt do projektowania i produkcji, a także zadań w dziedzinie multimediów i AEC (architecture, engineering and construction – architektura, inżynieria i konstrukcja) na każdym etapie rozwoju produktu.
„Profesjonaliści mogą dać się w pełni ponieść wyobraźni dzięki architekturze „Vega”ii, która stanowi serce kart graficznych Radeon™ Pro WX 8200. — powiedział Ogi Brkic, główny menedżer ds. Radeon Pro w AMD. — Ta nowa potężna karta graficzna do stacji roboczych daje twórcom moc do usprawniania współpracy z zespołami pracującymi zdalnie za sprawą VR, a także do kreacji nowych ekscytujących rodzajów doznań czy wizualizacji, jakie realizowane są z łatwością i przy niewiarygodnej cenie.”
Radeon™ Pro WX 8200 to karta graficzna, która bazuje na architekturze „Vega” i 14-nanometrowym procesie produkcji FinFET oferując wydajność potrzebną do pracy z dużymi i złożonymi modelami na przestrzeni całego procesu wizualizacji projektu. Wraz z certyfikatami, jakich przyznanie jest planowane dla najbardziej popularnych aplikacji, w tym m.in. Adobe® CC, Dassault Systemes® SOLIDWORKS®, Autodesk® 3ds Max®, Revit®, karta Radeon™ Pro WX 8200 jest idealnym rozwiązaniem do zadań takich jak VR, rendering w oparciu o prawa fizyki i realizowana w czasie rzeczywistym wizualizacja.

Zaawansowany zestaw funkcji
Radeon™ Pro WX 8200 to karta wyposażona w zaawansowane funkcje i technologie zaprojektowane pod kątem wymagań profesjonalistów, takie jak:
High Bandwidth Cache Controller (HBCC): ten supernowoczesny podsystem pamięci w karcie Radeon™ Pro WX 8200 eliminuje ograniczenia objętościowe typowe dla tradycyjnej pamięci, co pozwala twórcom i projektantom pracować na znacznie większych i bardziej szczegółowych modelach i plikach w czasie rzeczywistym.
Enhanced Pixel Engine: ulepszony silnik graficzny w architekturze „Vega” pozwala twórcom tworzyć bardziej złożone światy bez obawy o ograniczenia ze strony układu graficznego i zwiększyć efektywność poprzez odpowiednie dozowanie instrukcji do pamięci podręcznej układu, aby ten mógł je przetwarzać równocześnie. Nowa technologia „shade once” służy do tego, żeby tylko widoczne w ostatecznej scenie piksele były cieniowane.
Pamięć ECC (Error Correcting Code)iii: pozwala gwarantować dokładność obliczeń poprzez korygowanie każdego 1- czy 2-bitowego błędu, jakie pojawiają się w wyniku naturalnego promieniowania otoczenia.

Karta graficzna Radeon™ Pro WX 8200 jest ponadto wyposażona w dedykowany AMD Secure Processoriv, który wyodrębnia bezpieczną enklawę w układzie graficznym. Wrażliwe dane są przetwarzane na tym koprocesorze, aby zabezpieczyć proces obliczeniowy i przechowywanie ich wraz z zaufanymi aplikacjami. Chroni on ponadto integralność i poufność kluczowych zasobów, takich jak interfejs użytkownika i zasoby dostawcy usług.
Karty graficzne Radeon™ Pro WX 8200 będą dostępne w przedsprzedaży w sklepie Newegg od 13 sierpnia, a ich dostępność jest zaplanowana na początek września z sugerowaną ceną na poziomie 999 USD. Radeon Pro WX to seria kart wyposażona w sterownik Radeon™ Pro Software Enterprise, który wg agencji QA Consultants jest „najbardziej stabilnym w branży”v, oraz w 3-letnią ograniczoną gwarancję i opcjonalną 7-letnią ograniczoną gwarancję w wersji detalicznej. Więcej informacji o najnowszym sterowniku w wersji 18.Q3 można znaleźć tutaj.

Radeon™ ProRender
Firma AMD ogłosiła wydanie nowych rozszerzeń dla narzędzia Radeon™ ProRender. Czyli wydajnej technologii do renderingu w oparciu o prawa fizyki, która umożliwia profesjonalistom używającym programów CAD i 3D tworzyć rendery szybko i łatwo. Użytkownicy mają od teraz bezpłatny dostęp do rozszerzeń Radeon ProRender dla programów:
PTC Creo: umożliwia inżynierom szybko i łatwo tworzyć niezwykłe wizualizacje ich produktów. Dostępne w wersji beta.
Pixar USD viewport: deweloperom, którzy wbudowują „viewport” USD Hydra do swoich aplikacji nowe rozszerzenie dostępne w serwisie GitHub pozwala uzyskać dokładny podgląd „viewportu” poprzez rendering w oparciu o śledzenie ścieżek.
Nowe funkcje i aktualizacje zostały także dodane do istniejących już rozszerzeń, w tym też wsparcie dla programu Autodesk® 3ds Max 2019, rozmycie ruchu kamery i wielu więcej.

Wsparcie dla następnej generacji twórców z Vancouver Film School
Firma AMD ponadto ogłosiła alians z Vancouver Film School (VFS) w celu otwarcia zupełnie nowego laboratorium innowacji technologicznych i miejsca spotkań dla społeczności profesjonalistów VFX z Vancouver. Napędzane przez technologie Radeon™ Pro i Ryzen™ AMD Creators Lab będzie inspirować kreatywnych ludzi i rozwijać sektor efektów specjalnych, projektowania gier oraz wirtualnej czy rozszerzonej rzeczywistości.
Zbudowane w sercu śródmiejskiego kampusu VFS w sąsiedztwie z miejskimi węzłami produkcji i programowania laboratorium będzie oferować otwartą przestrzeń do pracy dla studentów, artystów, profesjonalistów od grafiki komputerowej, którzy będą dzięki temu mogli odkrywać i tworzyć nowe rzeczy przy wykorzystaniu najnowszej i wiodącej w branży technologii. AMD Creators Lab wykorzystuje potężne stacje robocze bazujące na produktach AMD, dzięki czemu zapewnia znakomitą wydajność i tym samym oferuje krótkie czasy ładowania czy renderowania dając studentom i profesjonalistom możliwość podążania za swoimi nawet najbardziej odważnymi wizjami w procesie pozbawionym ograniczeń technologicznych.

Pokaz przyszłości technologii graficznych na SIGGRAPH:
Wraz z nowościami z dziedziny Radeon™ Pro firma AMD w trakcie konferencji SIGGRAPH prezentuje 2 generacji procesor AMD Ryzen™ Threadripper™, który zaprojektowano dla profesjonalnych twórców, deweloperów, graczy i entuzjastów sprzętowych. Są one pokazywane na stoisku nr 1101 razem z szeregiem zaawansowanych technologicznie demonstracji:
Rendering AI: wykorzystując technologię uczenia maszynowego z AMD ROCm i kartami graficznymi Radeon™ Pro serii WX można skrócić czas renderingu bez tracenia na jakości.
Viewport Raytracing w czasie rzeczywistym: następnej generacji technologia aplikacji „viewport” wprowadza jakość realizowanego w czasie rzeczywistym raytracingu bezpośrednio do aplikacji DCC i CAD.
Cloud ProRender: użytkownicy AMD Radeon™ ProRender mogą powiększyć moc i objętość renderingu poprzez użycie chmury.
PIX na Microsoft® Windows: PIX to narzędzie do dostrajania wydajności i eliminacji błędów dla deweloperów analizujących działanie gier DirectX® 12 w systemie Windows.

Na stoisku nr 1417 firma BlackMagic Design pokazuje ponadto nowe rozwiązanie typu eGPU z wbudowaną kartą graficzną AMD Radeon™ Pro 580. Zaprojektowana we współpracy z Apple i dla komputerów Apple® MacBook Pro® stacja Blackmagic eGPU jest zoptymalizowana do profesjonalnej obróbki wideo i grafiki w programach takich, jak DaVinci Resolve, 3D i VR.

Źródło: informacja prasowa.