ADATA PV120 – test niewielkiego power banku

ADATA PV120 to niewielkie, zgrabne urządzenie o pojemności 5100 mAh. Oferowany jest w niskiej cenie, posiada zestaw zabezpieczeń, a także obsługuje różne natężenia prądu ładowania. O tym czym ten maluch może się jeszcze pochwalić dowiecie się poniżej.

Specyfikacja

 • Pojemność 5100mAh
 • Rodzaj baterii litowo-polimerowa
 • Wymiary (L x W x H) 106 x 70 x 14.5mm(4.2 x 2.8 x 0.57 in)
 • Waga 120g (4.2oz)
 • Akcesoria przewód Micro USB; instrukcja
 • Gwarancja 1 rok
 • Kolor czarny/biały/niebieski\
 • Wejście DC 5V / 2A (microUSB)
 • Wyjścia DC 5V / 1A (Type-A USB); DC 5V / 2.1A (Type-A USB)

ADATA PV120 dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i niebieskiej. Do testów trafiła wersja biała. Górna powierzchnia wyglądem przypomina skórę, jednak po dotknięciu okazuje się, że jest to twarde tworzywo, które wyglądem imituje fakturę skóry. Zabieg tej jednak sprawił, że PV120 jest bardzo elegancki i dobrze się prezentuje.

ADATA_PV120_5100_4

Boki urządzenia są chromowane, natomiast spód jest gładki i delikatnie zaokrąglony.

Z prawej strony urządzenia znajduje się przycisk ON/OFF, a od przodu umieszczone zostały wszystkie gniazda.

ADATA_PV120_5100_3

Do dyspozycji mamy gniazdo USB o natężeniu prądu ładowania 1A, gniazdo ładowania USB o natężeniu prądu 2,1A, oraz gniazdo microUSB służące do ładowania power banku obsługujące ładowarki o natężeniu prądu do 2A.

ADATA PV120 w całości wykonany jest z tworzywa sztucznego, materiały są bardzo dobrej jakości, a wszystkie elementy zostały dobrze spasowane. Dzięki zastosowaniu tworzywa sztucznego można było uzyskać niższą cenę produktu finalnego, a także zniwelować jego wagę, która wynosi zaledwie 120 gram.

ADATA_PV120_5100_2

W zestawie poza power bankiem znajdziemy krótki kabelek microUSB, oraz instrukcję obsługi.

PV120 wyposażony jest w zabezpieczenia:

 • przeciwzwarciowe
 • przeciwprzepięciowe
 • przeciwprzeładowaniowe
 • przeciwprzegrzaniowe

Materiały z których wykonano PV120 są także odporne na ogień i przyjazne środowisku.

Power bank ma pojemność 5100 mAh, jak na dzisiejsze czasy nie jest to dużo, ale na jednorazowe naładowanie smartfona powinno wystarczyć. Poziom naładowania power banku kontrolujemy za pomocą niebieskich diod umieszczonych na górnym panelu urządzenia. Jest ich cztery, gdy świecą wszystkie, oznacza to, że power bank jest naładowany do poziomu 80 – 100%. Gdy świecą trzy – 60-80%, dwie – 40-60%, jedna – 20-40%, a gdy świeci jedna ale pulsacyjnie, tzn. że energii jest poniżej 10% i niezwłocznie należy podłączyć urządzenie do ładowarki.

Maksymalne natężenie prądu ładowania power banku to 2 ampery, oznacza to, że jeśli będziemy ładować go takim prądem, to pełne naładowanie powinniśmy uzyskać po około 2,5 h ładowania.

Jeśli podłączymy ładowarkę 1A, to ładowanie do pełna potrwa 5h.

ADATA_PV120_5100_5

Z kolei PV120 może ładować inne urządzenia za pomocą dwóch gniazd wyjściowych USB. Jednym o natężeniu 1A i drugim o natężeniu 2,1A. Jeśli wiemy, że dane urządzenie jest np. starsze i nie obsługuje wyższych prądów ładowania, to podłączamy je do gniazda 1A. Jeśli z kolei mamy sprzęt, który można naładować prądem o wyższym natężeniu, korzystamy z wyjścia 2A. Poza tym możemy korzystać z obu wyjść jednocześnie i ładować dwa urządzenia na raz.

ADATA PC120 testowałem ładując smartfon TP-LINK Neffos C5 MAX, którego bateria ma pojemność 3045 mAh. Power bank pozwala na jedno pełne naładowanie baterii, po którym jeśli znowu rozładujemy smartfon, możemy doładować go jeszcze o 25%. Jeśli nasz smartfon miałby baterię o pojemności do 2000 mAh, to energii wystarczyłoby na dwukrotne naładowanie.

Czas jaki był potrzebny na naładowanie baterii o pojemności 3045 mAh, to 3h w przypadku wyjścia 1A, oraz 1h 40 minut w przypadku wyjścia 2,1A.

Za pomocą PV120 naładujemy różne urządzenia, nie tylko smartfony. W przypadku gdy puszczamy sobie bezprzewodowo muzykę ze smartfona i korzystamy z głośniczka przenośnego, nasz power bank powinien zapewnić naładowanie obu urządzeń. Dla mnie idealne było połączenie Neffosa C5 Max i głośnika Creative Nuno micro z baterią o pojemności 500 mAh. Po kilkugodzinnym odtwarzaniu mogłem jednocześnie naładować do pełna oba urządzenia i znowu kilka godzin słuchać muzyki.

ADATA_PV120_5100_6

Podsumowanie

ADATA PV120 to niewielki, elegancki i tani power bank. Pojemność 5100 mAh to niedużo jednak wystarczy na naładowanie naszego smartfona i dodatkowego urządzenia. Posiada szeroki zestaw zabezpieczeń i szybko ładuje urządzenia obsługujące natężenie prądu 2,1A. Jego wygląd na pewno przypadnie do gustu paniom.

Cena
Od 47 zł
Nasza ocena

ocena9wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

adata-logo